Co kupić niemowlakowi na prezent?

W rodzinie urodziło Ci się dziecko i nie wiesz co masz kupić z tej okazji? Zapoznaj się z naszymi propozycjami! W pierwszych miesiącach dzieci potrzebują zabawek stymulujących ich rozwój.

Ciekawym pomysłem na prezent jest mata edukacyjna, na której dziecko leży i może poruszać zabawki, karuzele czy gryzaki. Mata wydaje liczne dźwięki pod wpływem poruszania dziecka konkretnych elementów. Dzięki temu dziecko już w pierwszych miesiącach życia poznaje zależność między ruchem a działaniem. Dziecko może także gryźć zawieszone specjalne elementy. Mata, pomimo swoich dużych rozmiarów jest łatwa w przenoszeniu.

Innym ciekawym pomysłem są także wszystkie zabawki do gryzienia i chwytania, które wspomagają malutkie rączki dziecka oraz pomagają podczas ząbkowania.

Młodzi rodzice potrzebują jednak najczęściej tego, na co sami wydają największe ilości pieniędzy, czyli środków pielęgnacyjnych. Najwięcej kosztują pieluchy – paczka ponad 50zł, która starcza na maksymalnie tydzień życia malucha. Pamiętaj aby jednak kupić odpowiedni rozmiar. Dzieci rosną szybko, a w sklepie można spotkać liczną gamę produktów.