Jak wygląda ząbkowanie u noworodka?

Ząbkowanie to najgorszy okres w życiu niemowlaka. Dziecko już kilka miesięcy przed ślini się i wkłada do buzi to, co tylko trafi w jego ręce. Gdy już nadejdzie ten moment, rodzice często przechodzą „szkołę życia”. Strach i przerażenie, kiedy termometr pokazuje ponad 39 stopni gorączki. Opuchnięte dziąsła i łzy maluszka powodują swego rodzaju ból również u rodziców, głównie matki, która cierpi razem z dzieckiem i bardzo przeżywa tę sytuację. Nieprzespane noce dorosłych, ich problemy i życiowe rozterki to nic w porównaniu z tym, czego doświadcza ten mały, bezbronny człowiek. Tylko płaczem może pokazać jak mu źle, wezwać pomoc najbliższych. Nawet ulubione zabawki stają się często wybuchem płaczu. Kołysanie i przytulanie malca koi ból i daje poczucie bezpieczeństwa, miłości. Chciałoby się uchronić własne dziecko przed takimi sytuacjami, ale taka jest kolej rzeczy. Ząbki wychodzą, później wypadają mleczaki, następnie wychodzą kolejne… swego rodzaju utrapienie, ale dorosłemu człowiekowi ciężko bez nich żyć.